2. - Италия
  3. Лацио пречупи Катания, Удинезе се спаси срещу Дженоа

Лацио пречупи Катания, Удинезе се спаси срещу Дженоа

Фоджа с късен гол за Лацио, Куалиарела спаси Удинезе от загуба

Тимът на Лацио успя да победи много трудно тима на Катания в мач от десетия кръг на италианската Серия "А". Мачът бе равностоен, като гостите изпуснаха няколко много опасни положения.

Футболистите на Делио Роси рядко стигаха до по-опасни атаки, а малкото положения, които имаха бяха пропиляни от Сарате и Пандев. В последните минути от срещата "римските орли" се активизираха и стигнаха до голът. В 85-ата минута Сарате даде балонен пас на Паскуале Фоджа, който овладя топката и със силен удар откри резултата. В ситуацията защитата на Катания не се намеси по най-добрия начин, тъй като пред Фоджа стояха двама защитници на домакините и не успяха да спрат футболиста на Лацио. Това бе второ попадение на Фоджа с екипа на Лацио за този сезон. Това бе втората поредна победа на тима на Делио Роси, който миналия кръг победи Киево с 2:1. След този успех Лацио заема 7-ото място в класирането с актив от 16 точки.

В друг мач от десетия кръг на италианската Серия "А" Удинезе бе близо до първата си домакинска загуба за този сезон, но успя да се спаси в последните минути. Тимът от Удине направи 2:2 с намиращия се в страхотна форма отбор на Дженоа. Всичко започна много хубаво за домакините, които откриха резултата в 4-ата минута след точно изпълнена дузпа на Д\'Агостино. През втората част отборът на Дженоа се активизира и бързо пое инициативата в срещата. С голове на Диего Милито от дузпа в 64-ата минута и Скули в 67-ата минута генуазци поведоха в резултата с 2:1, но Куалиарела спаси тима домакин от загуба с късен гол в 79-ата минута. След тази среща Удинезе заема третото място в класирането с актив от 20 точки, а Дженоа е на 7-мо място с 16 точки.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)