2. - Италия
  3. Ливорно не успя да противодейства на Лацио

Ливорно не успя да противодейства на Лацио

"Орлите" се наложиха с 2:0 над борещия се за оцеляване в Серия А тим

Лацио спечели гостуването си на Ливорно с 2:0, в мач от 35-ия кръг на Серия А. Резултатът бе открит в 15-ата минута с гол на капитана Стефано Маури, а Антонио Кандрева оформи крайния резултат в 51-ата минута.

Сблъсъкът между двата тима на стадион „Армандо Пики” носеше голям залог, заради целта на „орлите” да достигнат класиране в Европа и отчаяните опити на Ливорно да се измъкне от зоната на изпадащите.

Резултатът бе открит в 15-ата минута след страхотно изпълнение на капитана на гостите Стефано Маури от малък ъгъл.

Леандро Греко имаше възможност да изравни в 38-ата минута, но ударът му мина над вратата.

В началото на второто полувреме съдията отсъди дузпа в полза на Лацио, след игра с ръка в наказателното поле на Леандро Ринаудо. Антонио Кандрева изпълни точно наказателния удар и направи резултата 2:0 в полза на „орлите”.

До края на срещата единствено намесите на вратаря на домакините остави резултата непроменен.

След двубоя Лацио е на 7-ма позиция с 52 точки. Ливорно е предпоследен в таблицата с 25 точки на три под спасителната линия в Серия А