Милан си бетонира второто място след разгром над Каляри (ВИДЕО)

"Росонерите" победиха противника си с 5:1

Милан разби с 5:1 Каляри у дома в мач от 36-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ не изпитаха кой знае какви затруднения срещу сардинци. Исмаел Бенасер, Кристиан Пулишич, Тижани Райндерс и Рафаел Леао отбелязаха головете за важния успех, като американският национал се разписа на два пъти. Почетното попадение на гостите бе дело на Нахитан Нандес.

С трите точки миланци си гарантираха финиширане на второто място в крайното класиране, точно зад шампиона Интер.

Началото на двубоя на „Сан Сиро“ не бе зрелищно. Напротив липсваха сериозни голови положения.

Домакините владееха повече топката и по-настървено търсиха гола. Десетина минути преди края на първата част те излязоха напред в резултата. Удар на Самуел Чуквуезе беше отразен от Симоне Суфет, но веднага след това Исмаел Бенасер не пропусна да се разпише за 1:0.

В 49-ата минута късметът покри Каляри. Удар на Рафаел Леао срещна напречната греда. Около час игра след началото Пулишич беше изведен зад защитата на сардинци. Националът на САЩ хладнокръвно преодоля вратаря и удвои аванса на своя тим.

Каляри демонстрира признаци на живо, като върна един от головете и намали изоставането си. Това се случи в 63-тата минута. Нандес беше намерен в наказателното поле. Защитата на Милан бе хваната неподготвена и от непосредствена близост той не пропусна.

До края домакините просто доминираха. Те нанизаха нови три гола, като пропуснаха поне още толкова.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Тижани Райндерс наниза изключителен гол за 3:1.

След поредицата от пропуски, в 83-тата минута дойде ред и на Рафаел Леао. Португалският нападател се измъкна от защитата на Каляри и се възползва от извеждащия пас на Бенасер. Той подмина вратаря и чукна топката в опразнената врата.

Четири минути по-късно Пулишич беше изведен в наказателното поле. Той стреля посока вратата на Каляри. Защитник се опита да изчисти, но топката вече беше преминала голлинията. Съдията посочи към центъра, а така бе оформен крайният резултат в полза на „росонерите“.

По този начин Милан постигна първа шампионатна победа след три равенства и загуба. В следващия, предпоследен кръг от Серия А, тимът на Стефано Пиоли гостува на Торино, докато Каляри гостува на Сасуоло.