2. - Италия
  3. Наполи се справи и със Сампдория - 2:0

Наполи се справи и със Сампдория - 2:0

Манини и Салайета бележат за домакините.

Отборът на Наполи продължи със силните си игри в Серия А и в днешния 12-и кръг победи с 2:0 Сампдория на собствения си ст. „Сан Паоло”. Домакините започнаха във вихрено темпо срещата и чрез Хамсик, Лавеци и Денис застрашаваха вратата на Кастелаци. Особено често използваха фланговете, където Гаргано и Хамскик опитваха да захранват с удобни топки Денис и Лавеци. В 21-ата минута именно Лавеци пропусна най-чистото положение за тима си. Две минути по-късно играчите на Наполи осъществиха бърза контраатака, в която Лавеци намери Манини в наказателното поле и той откри – 1:0. През втората част домакините се дръпнаха леко назад, но често опитваха и бързи контраатаки. В 69-ата минута на терена се появи Марсело Салайета, който влезе на мястото на Денис. Само 6 минути по-късно той направи резултата 2:0 след пас отново на Лавеци.
Състави:
НАПОЛИ: Йецо – Сантакроче, Канаваро, Контини, Манини, Блази (Пациенца), Гаргано, Хамсик, Витале, Лавеци (Пиа, 88), Денис (Салайета, 69`)
САМПДОРИЯ: Кастелаци – Кампаняно (Станкевичус, 77), Гасталдело, Акарди, Падалино (Десена, 80), Делвекио (Бонацоли, 69), Самарко, Франческини, Пиери, Касано и Белучи.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)