2. - Италия
  3. Наполи смачка Дженоа с игра, но си тръгна с празни ръце от Генуа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наполи смачка Дженоа с игра, но си тръгна с празни ръце от Генуа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Грифоните" победиха неаполитанци с 2:1, след като гостите отправиха 24 удара към вратата им

Наполи допусна нова грешна стъпка в Серия А и загуби с 1:2 от Дженоа при гостуването си от 21-ия кръг на първенството.

Неаполитанци завършиха мача с 24 удара по посока на Перин плюс две греди, но си тръгнаха с празни ръце от "Луиджи Ферарис".

Още в 11-та минута Дженоа поведе. Грешка на гостите в изнасянето на топката доведе до извеждащо подаване към Пандев, който се ориентира отлично срещу Оспина и го преодоля за 1:0.

В 25-та минута Петаня нацели гредата. Нападателят на Наполи засече центриране от пряк-свободен удар, но топката се отби в стълба.

Само минута по-късно Пандев покачи на 2:0. Той получи прецизно подаване в наказателното поле и прати топката в левия ъгъл без да остави шанс на Оспина.

След почивката Наполи натисна съперника си в неговото поле и мачът се играеше на една врата. Точните удари за гостите обаче липсваха.

В 78-та минута и Инсине беше спрян от страничния стълб. Лозано го намери с добро подаване в наказателното поле, но удара на капитана на Наполи от воле разтресе дясната греда на Перин.

Веднага след това обаче гостите намалиха. Влезлият като резерва за Дженоа Портанова направи грешка в наказателното поле и неволно изведе Политано на добра позиция, а крилото отбеляза с изстрел по земя.

В самия край Марио Руи претендираше, че има нарушение срещу него в наказателното на Дженоа, но Марганели не отсъди дузпа.

Така Наполи остава на петото място с 37 точки, докато Дженоа е вече 11-ти с 24.

Нов в Юве се размина без сериозна контузия

Дъглас Луис под въпрос за Интер

Наполи отново лидер в Серия А

Кварацхелия измъкна тима на Конте срещу Емполи

Юве отряза Погба, халфът приключил с тима

Световният шампион се завръща в игра

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0