2. - Италия
  3. Новак приземи „летящите магаренца”

Новак приземи „летящите магаренца”

Сиена спечели с 4:1 домакинството си срещу Киево

Сиена, един от новаците в италианския елит, записа четвърти пореден мач в Серия „А” без поражение, след като спечели с 4:1 домакинството си срещу Киево от деветия кръг на шампионата.

Тосканците взеха преднина на своя „Артемио Франки” точно след изтичането на първия четвърт час игра, когато точен в тяхна полза бе играещият под наем от Дженоа италиански младежки национал Матиа Дестро.

След това те успяха да задържат крехкия си аванс до почивката, а малко след подновяването на мача за втората част удвоиха преднината си.

Това стана в 57-ата минута, в която точен отново бе 20-годишният бивш нападател на Интер, разписал се след пас на новото попълнение Гаетано Д’Агостино, а пет минути по-късно самият халф се разписа за първи път с екипа на Сиена и така направи преднината на своите класическа.

Гостите от Киево, в чиято група отново не попадна българският младежки национал Радослав Кирилов, се опитаха да избегнат трето поредно поражение с попадение на Москардели в 75-ата минута, но вместо това инкасираха ново попадение, дело на Емануеле Калайо в даденото от рефера продължение и така останаха без успех в пет поредни кръга.

След успеха си Сиена се изкачи до девета позиция във временното класиране с актив от 13 точки, докато Киево остана 15-и с 9 след също толкова изиграни срещи.