2. - Италия
  3. Новара влезе в зоната за плейофите към Серия А, Гълъбинов се появи в самия край (ВИДЕО)

Новара надви Асколи с 2:0 и вече е осми в Серия "Б", от трето до осмо място дават участие в плейофите

Андрей Гълъбинов влезе като късна резерва при успеха на неговия Новара с 2:0 у дома над Асколи в 40-ия кръг на Серия „Б”. Трите точки вкараха отбора на българския нападател в местата, които пращат в плейофите за влизане в Серия А. До края има още два кръга.

Аржентинецът Пабло Гонзалес даде аванс на Новара точно преди почивката на стадион „Силвио Пиола”. Гълъбинов влезе в игра чак в 88-ата минута на мястото на Евакуо, а в 90-атата Фараго подпечата успеха на домакините с втори гол.

По същото време Чезена направи 1:1 като гост на Тернана, а Виртус Ентела загуби с 1:2 навън срещу Виченца.

Кротоне и Каляри вече си осигуриха промоция за елита, а шестте тима от трето до осмо място ще играят плейофи. Победата днес качи Новара на осмото място с 62 точки, Специя и Чезена са пред тях със същия актив, а Виртус Ентела остана девети с 61. В последните два кръга един от тези четири отбора ще остане извън плейофите за влизане в елита.