2. - Италия
  3. Парма би Палермо 3:1 в мач без значение (ВИДЕО)

Парма би Палермо 3:1 в мач без значение (ВИДЕО)

Торино и Катания извъртяха 2:2

Отборът на Парма завърши сезона в Серия "А" с победа с 3:1 над изпадналия тим на Палермо. Срещата се игра на стадион "Ренцо Барбера" и бе от програмата на 38-ия кръг на калчото.

Надеждите на домакините за достойно сбогуване с елита започнаха да се изпаряват  в 38-ата минута, когато Гоби даде аванс на "дуковете", а 3 по-късно Валдес удвои. В даденото от рефера продължение Белфодил сложи точка на спора, разписвайки се за 3:0 след асистенция на Амаури.

През втората част Палермо натисна и в 76-ата минута стигна до почетно попадение, дело на Фабрицио Миколи, който оформи и крайното 3:1.

След успеха Парма завърши на 10-о място в класирането с актив от 49 точки, докато сицилианци финишираха 18-и с 32.

В друг мач от този последен 38-и кръг на Серия "А", отборите на Торино и Катания не се победиха на стадион "Олимпико", завършвайки наравно 2:2.

"Слончетата" първи се разписаха чрез Алмирон в 25-ата минута, но в 53-ата Черчи изравни след хубаво подаване на Бриги.

Гостите обаче отново излязоха напред в 62-ата минута чрез Бергосио, но в крайна сметка Бианки оформи крайното 2:2 в 83-ата минута.

След равенството Катания остава на 8-а позиция в крайното класиране с 56 точки, докато "биковете" са 16-и с 39.
Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1