2. - Италия
  3. Парма не можа да бие потъващия Чезена у дома, Божинов извън групата (видео)

Парма не можа да бие потъващия Чезена у дома, Божинов извън групата (видео)

Отборът на Парма пропусна страхотна възможност да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като завърши наравно 2:2 с тима на Чезена

Отборът на Парма пропусна страхотна възможност да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като завърши наравно 2:2 с тима на Чезена. Срещата се игра на стадион „Енио Тардини” и бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Валери Божинов пък дори не попадна в групата на „дуковете” за този сблъсък.

Двубоят стартира с натиск на Парма, но противно на логиката Чезена излезе първи напред с гол на Росина с 31-ата минута. Парма стигна до равенството в 64-ата с гол на ветерана Ернан Креспо от дузпа, но новаците отново поведоха в 79-ата с попадение на Самарко. Крайното 2:2 пък бе оформено от Паладино в 89-ата минута.

След хикса „дуковете” се изкачиха на 15-о място във временното класиране с актив от 27 точки, на 5 от опасната зона. Гостите от Чезена пък са 19-и с 22 пункта, на 4 от спасителния бряг.