2. - Италия
  3. Парма се издъни и срещу последния, Божинов игра 5 минути

Парма се издъни и срещу последния, Божинов игра 5 минути

„Дуковете” завършиха мача в Тоскана с човек по-малко

Отборът на Парма не успя да победи последния Сиена и завърши наравно 1:1 при гостуването си в Тоскана от 27-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Валери Божинов се появи като резерва в 84-ата минута, но не успя да помогне на своя отбора да стигне до трите точки. „Дуковете” завършиха мача с човек по-малко, след като Кристиан Хименес бе изгонен за два жълти картона.

Иначе Парма бе далеч по-добрият тим на терена през първата част и успя да открие резултата в 34-ата минута, когато Джонатан Биабиани засече с глава центриране на Валиани отляво и от няколко метра направи 0:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

В 69-ата минута капитанът на Сиена Симоне Вергасола успя да изравни резултата, след като получи пас от Ларондо и с премерен удар с десния крак възстанови равенството – 1:1. Десет минути по-късно ситуацията за „дуковете” стана още по-лоша, след като Хименес получи втори жълт картон и остави своя тим в намален състав. В крайна сметка резултатът остана непроменен, а Парма загуби две точки срещу обречения вече Сиена.

След този мач Божинов и компания се свлякоха на 14-а позиция с 34 точки в актива си. Сиена пък е на последното 20-о място с 21 точки, на 5 от спасителното 17-о място.