2. - Италия
  3. Парма удари 10 от Удине като гост (видео)

Парма удари 10 от Удине като гост (видео)

Божинов с половин час игра за „дуковете”, Фиорентина се справи с домакина Каляри

Отборът на Парма победи Удинезе като гост с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Серия „А”. Българският нападетел Валери Божинов не започна срещата като титуляр, но се появи в игра в 64-ата минута, заменяйки Себастиан Джовинко. Божинов не се отличи с нищо по-интересно в близо половинчасовия си престой на терена.

„Дуковете” поведоха в 13-ата минута чрез Амаури, който засече с глава центриране на Валиани и прати топката в долния десен ъгъл на вратата.
Положението за Удинезе се утежни допълнително в 21-ата минута, когато Гьокан Инлер бе изгонен с втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки численото неравенство, Удине бе тимът, който владееше повече топката, но така и не успя да стигне до попадение след пропуски на Абди, Исла и Алексис Санчес през второто полувреме.

В заключителните минути на срещата домакините се хвърлиха стремително напред в атака, но по този начин оставиха възможност за контранападение от страна на Парма и при едно такова в последната минута от редовното време Амаури сложи точка на спора с втория си гол. Нападателят бе изведен чудесно от Масимо Гоби и се раписа от границата на вратарското поле.

По този начин отборът на Парма събира актив от 38 точки и се нарежда на 14-а позиция във временното класиране, докато Удинезе е пети с 59.

В друга среща от Италия тимът на Фиорентина надви Каляри като гост с 2:1. „Виолетовите” откриха резултата чрез Алесио Черчи, който се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле в последната минута на първата част. Още със самото подновяване на играта след почивката обаче домакините възстановиха равенството. Андреа Кошу бе човекът, който попадна в прегръдките на своите съотборници след като разстреля Артут Боруц от дъгата на наказателното поле на Фиорентина. В 50-ата минута обаче гостите отново излязоха напред, след като Черчи отбеляза второто си попадение в мача. Този път той се разписа близко разстояние, а веднага след гола можеше да оформи своя хеттрик, ако не бе вещата намеса на Агаци.

Така отборът на Фиорентина се изкачва на девета позиция с актив от 46 точки, докато Каляри е 11-и с два пункта по-малко.