2. - Италия
  3. Рома даде урок на Клуж в раздела "контраатаки"

Рома даде урок на Клуж в раздела "контраатаки"

Рома излезе на първо място в група "А" на Шампионската лига, след като победи с 3:1 при гостуването си на Клуж.

Румънците нападаха и пропускаха, Рома се защитаваха и реализираха. Така може да се опише с едно изречение този двубой. Домакините изпуснаха над половин дузина чисти голови положения, а Рома успя да материзлизира шансовете си и да си тръгне с 3 точки.

Двубоят започна с пропуск на Йосуф Коне, а в 11-ата минута Матео Бриги изведе Рома напред в резултата, след като Жулио Баптища получи дълъг пас, а незнайно защо вратарят Станчою се опита да го пресрещне на аутлинията. Това улесни бразилецът, който подаде на празна врата към Бриги - 0:1.

След това Еуген Трика изпусна почти на празна врата, а Коне отново не бе точен от чиста позиция. В 23-ата минута Тоти изпълни по невероятен начин пряк свободен удар и направи резултата 0:2, като феновете не вярваха на очите си, когато виждаха играта на терена и таблото, което отразяваше солидния вече пасив.

Все пак чернокожият Коне успя да реализира в 30-ата минута, като довкара с глава топката във вратата на Дони, който я отби право към него след шут на Трика - 1:2.

Домакините можеха да изравнят резултата в следващите минути, но вместо това допуснаха нов гол. Тадей проби отдясно и подаде отлично към Бриги, който реализира втория си гол в мача в 64-ата минута -  1:3.

Този гол пречупи тима на Клуж и през последните 20 минути те видимо не си вярваха, че могат да постигнат нещо в тази среща.

Така Рома превзе първото място в групата с 9 точки, след като бяха загубили първите си две срещи. Челси е втори с 8, а Бордо е трети със 7, което предвещава драма на 10 декември, когато са последните два ,мача в групата - Челси срещу Клуж и Рома - Бордо.