2. - Италия
  3. Рома показа характер и обърна Венеция на своя "Олимпико"(ВИДЕО))

Рома показа характер и обърна Венеция на своя "Олимпико"(ВИДЕО))

Римският тим стигна до успех с 2:1

Рома показа характер и обърна новака Венеция, постигайки успех с 2:1. „Вълците“ изоставаха с 0:1 до 74-тата минута на мача, но с попадения на Браян Кристанте и юношата Николо Пизили възкръснаха. Така новият наставник на тима Иван Юрич вече е с две победи от два мача в Серия А, след като преди седмица бе сломен и Удинезе (3:0). Римският гранд събра 9 точки и е на осмата позиция в таблицата. Венеция има само 4 пункта и е в зоната на изпадащите (18-о място).

В първите минути гостите бяха по-активни. Михаел Свобода намери пространство и стреля опасно, но Миле Свилар показа добър рефлекс и опази вратата си. Около четвърт час по-късно Лоренцо Пелегрини засече центриране с глава, ала не успя да отбележи.

Срещата утихна сериозно откъм положения почти до почивката. Минута преди двата отбора да се оттеглят на полувреме „крилатите лъвове“ откриха резултата. Финландският нападател Йоел Похянпало откри резултата, възползвайки се от отбила се топка в гредата – 0:1. Секунди преди Похянпало да вкара, Джанлука Бузио разтресе лявата греда.

Второто полувреме, в което Рома трябваше да търси гол, не започна убедително за „джалоросите“. Защитата на столичани допусна на два пъти Гаетано Ористанио да създаде опасности. В нито един от случаите офанзивният халф обаче не успя да намери мрежата на Свилар.

Четвърт час преди края дойде отговорът на Рома. Браян Кристанте реши да пробва късмета си от дистанция и изненада Йесе Йоронен за 1:1.

Седем минути преди да изтече редовното време, юношата на „вълците“ Николо Пизили, сравняван често с капитана Пелегрини, се превърна в герой за любимия си тим. Атакуващият халф отбеляза с глава след центриране от корнер на Леандро Паредес.

В друг мач от кръга Комо победи Верона с 3:2. Патрик Кутроне на два пъти и Андреа Белоти отбелязаха за новака в Серия А, за когото успехът е втори пореден. За „джалоблу“ точни бяха Дарко Лазович от дузпа и Матис Ламбурде.