Салернитана спечели опашкарското дерби срещу Верона (ВИДЕО)

Лум Чауна вкара единственото попадение

Салернитана постигна изключително важна победа като гост, надделявайки с 1:0 над Верона в опашкарското дерби от 18-тия кръг на Серия А. Единственото попадение за тима на Филипо Индзаги отбеляза Лум Чауна в 48-ата минута. Победата бе едва втора за тима от Салерно от началото на сезона, като тимът прекъсна серията си от четири поредни мача без победа и остава на последното място в класирането, но се приближи плътно до конкурентите за оцеляване.

Салернитана прекъсна и дълга серия от 17 поредни мача без успех далеч от дома - за последно като гост бе победен Лече през януари месец на изминалия сезон. Верона пък има едва една победа в последните 16 мача, дошла в предишния кръг, като отборът отборът остава на 17-о място - непосредствено над опасната зона.

Първото полувреме определено бе за Салернитана. Гостите първи имаха добра възможност, когато в 13-ата минута удар на Паскуале Мацоки мина в близост до вратата на Верона. Шест минути по-късно отново Салернитана можеше да открие, но ударът с глава на Лум Чауна бе неточен. В края на първото полувреме гостите имаха още две положения, но изстрели на Сими Нванкво и Григорис Кастанос бяха спасени с вещина от стража на Верона Лоренцо Монтипо.

Втората част започна с попадение за гостите. След изпълнение на корнер от Верона, Салернитана предприе опасна контраатака, при която Лум Чауна напредна и с хубав далечен шут откри резултата за тима си в 48-ата минута. Този гол сякаш шокира домакините, които дълго време не успяха да се отърсят от шока. Все пак Верона опита натиск, с който да стигне до равенството. В последните минути на срещата последваха няколко разбърквания пред вратата на гостите след статични положения, но в крайна сметка те успяха да запазят ценния си аванс.

Ибра обяви: Тео остава в Милан