2. - Италия
  3. Сасуоло прекъсна лошата серия на "Мапеи" с обрат над Сампдория (ВИДЕО)

Сасуоло прекъсна лошата серия на "Мапеи" с обрат над Сампдория (ВИДЕО)

Сасуоло спечели с два гола за 7 минути в началото на втората част

Сасуоло обърна Сампдория в рамките на 7 минути след почивката за успеха с 2:1, който сложи край на неприятната серия от пет поредни поражения у дома за тима на Еузебио Ди Франческо.

„Моряците” от Генуа поведоха на „Мапеи” в 28-ата минута с много странен гол. Матиас Силвестре стреля отдалеч и топката се отби от рамото на нищо неподозиращия Патрик Шик, за да прехвърли вратаря Консили в далечния ъгъл. Шик беше записан като голмайстор макар дори да не разбра при удара, че топката ще се отбие в него.

Сасуоло изравни бързо след паузата чрез Антонио Рагуса, който използва хубав пас в коридор на Лоренцо Пелегрини и намери далечния долен ъгъл за 1:1.

Домакините натискаха и бяха възнаградени с пълния обрат още в 56-ата минута. Пелегрини центрира от корнер и централният защитник Франческо Ачерби отблизо се разписа с глава за 2:1.

Сампдория имаше два добри шанса да измъкне точка до края, но Консили изби, когато Рагуса рискуваше да си вкара автогол, а при последвалия корнер Скриняр с глава не беше точен.

Сасуоло е с 35 точки и дели 14-ото място с Болоня. Сампдория остава десети с 45.