2. - Италия
  3. Скандалджия ще води атаката на Скуадра адзура на Евро 2012

Скандалджия ще води атаката на Скуадра адзура на Евро 2012

Прандели готви Балотели за титуляр в Полша и Украйна

Марио Балотели се очертава като най-вероятен избор за централен нападател на италианския национален отбор по футбол за Европейското първенство и за световните квалификации, в които съперник на шампионите от 2006 година е България.

Звездата на Манчестър Сити се представи великолепно при победата с 2:0 над Полша в контролна среща в петък, а специалистите в Италия предполагат, че Чезаре Прандели ще заложи на него и в предстоящия приятелски мач срещу Уругвай.

Важността на Балотели за Италия подчертава фактът, че неговият партньор в атаката Джанпаоло Пацини ще бъде заменен от Пабло Освалдо.

"Повечето футболисти трябва да се доказват и след изиграването на 100 мача за националния отбор. За Балотели обаче ще бъде доста по-лесно да играе на ниво утре, защото вече показа своите възможности в петък. Очаквам от Марио и от Освалдо да бъдат първите играчи, които атакуват загубена топка.

В днешния футбол е задължително да пресираш от мига, в който топката стане притежание на противника. Не трябва да правим това, което правихме в първите 25 минути във Вроцлав. Трябва да доминираме над съперника си още в неговата половина. Разбира се, очаквам и голове от страна на двамата нападатели", каза италианският национален селекционер, цитиран от БТА.

Прандели ще използва отново Рикардо Монтоливо като плеймейкър и основна свръзка между халфовата линия и нападението. Той ще предпочете тази схема пред 4-3-3, която използва през второто полувреме във Вроцлав. Тогава на терена се появи третият нападател Симоне Пепе.

"Ще подходя така в началото на мача, защото искам да продължим да обработваме тактическите детайли, в които не се представяхме добре в последния ни мач. Искам да разбера защо първите 25 минути бяха толкова трудни за нас.

Може би причина е новата нападателна двойка, която смени Антонио Касано и Джузепе Роси. Те двамата помагаха много на защитата. Явно имаме малки проблеми със структурирането на състава. Време е да започна да се притеснявам и да мисля за промени, но не относно самите футболисти, а относно тактическата постройка", добави Прандели.

Въпреки че е контрола, мачът във вторник е от голямо значение за италианците, които отбелязват 150-годишнината от съединението на страната.

Самият Прандели обяви преди мача срещу Полша, че иска две победи, които ще донесат радост за нацията в условия на финансовата криза, задълбочила се с политическите промени в края на миналата седмица.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)