2. - Италия
  3. Спарта Прага изхвърли Палермо от Лига Европа

Спарта Прага изхвърли Палермо от Лига Европа

Домакините завършиха мача с 9 човека и си тръгнаха с наведени глави от "Ренцо Барбера"

Спарта Прага изхвърли Палермо от турнира Лига Европа. Чехите завършиха бойко 2:2 като гост и по този начин останаха недостижими на второто място в своята група.

Мачът на „Ренцо Барбера“ премина през няколко етапа преди да завърши с този резултат. Палермо пък завърши срещата с двама човека по-малко.

Домакините поведоха с 1:0 в 28-ата минута след гол на Ригони извън наказателното поле след статична ситуация. В 50-ата минута Дорин Гоян извърши нарушение и получи втори жълт картон, а гостите право да изпълнят дузпа. Кладрубски не сбърка и така резултатът бе изравнен.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче, играчите на Палермо не се отказаха и само девет минути по-късно отново намериха път към вратата на вратаря Блажек. Вачек фаулира Ливерани в пеналта и реферът отново отсъди дузпа, която Пинила реализира. Радостта на домакините обаче трая само четири минути. Вачек центрира, а Кучка с глава направи 2:2.

До края на срещата Палермо така и не намери път към заветния трети гол. В 90-ата минута пък Пасторе получи втори жълт картон, след като замери с топката съдията.

Така недостижим на върха остава отборът на ЦСКА Москва, който смаза по-рано тази вечер швейцарския Лозана с 5:1, с 15 точки от 5 мача. Спарта има 8, а Палермо едва 4.