2. - Италия
  3. Специя се добра до точката пред погледа на Андрей Гълъбинов (ВИДЕО)

Специя се добра до точката пред погледа на Андрей Гълъбинов (ВИДЕО)

Тимът направи 1:1 с Верона

Специя прибави важна точка към актива си, която би могла да спомогне за оцеляването на тима и за оставане над линията със застрашените от изпадане състави в италианската Серия А. Без Андрей Гълъбинов в редиците си, отборът стигна до равенство на гости на Верона. Двубоят от 34-ия кръг на първенството приключи при резултат 1:1.

След нулево първо полувреме, в което нито един от двата състава не рискува прекомерно и не реши да преследва на всяка цена отбелязването на първо попадение в двубоя, втората част предложи малко повече вълнуващи моменти за телевизионните зрители.

Еди Салседо даде преднина на Верона само 3 минути след паузата, което по-скоро изглеждаше логично, с оглед силния старт на втората част от страна на домакините. Чакането за гостите бе дълго, но те намериха сили да спасят ремито 3 минути преди изтичането на редовното време. Тогава Рикардо Сапонара беше точен за Специя, оформяйки крайното 1:1.

Във временното класиране Верона е под номер 9, с равен актив с тима на Сампдория. Специя продължава борбата за оцеляване, като остава 15-и, на 3 точки над линията с тимовете, оцветени на този етап в притеснителния червен цвят в таблицата с временното подреждане.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)