2. - Италия
  3. Тонев и Фрозиноне с първа победа от 29 ноември насам

Тонев и Фрозиноне с първа победа от 29 ноември насам

Болоня остана без победа на "Матуса"

Александър Тонев записа 90 минути, а закъсалият Фрозиноне записа първа победа от 29 ноември насам. Гол от дузпа на Федерико Диониси донесе минимален успех 1:0 над 10 от Болоня в 23-ия кръг на Серия А.

Българският национал Тонев можеше да открие в началото, но вратарят Антонио Миранте извади силния му удар.

Болоня остана с човек по-малко в 64-ата минута за втори жълт картон на Мариос Ойконому. Фрозиноне се възползва 13 минути по-късно и стигна до успеха с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Лука Росетини срещу Паоло Саммарко. Резервата Федерико Диониси реализира 11-метровия наказателен удар.

„Червено-сините” все още нямат победа на „Стадио Комунале Матуса”. В мачовете между двата тима в Серия Б Болоня си бе тръгвал два пъти победен и веднъж с точката.

С победата Фрозиноне се изкачи до 18-ото място.