В ИТАЛИЯ: Петко Христов и Специя не можаха да спрат Интер

Рома се издъни след две поредни победи, падна от Болоня

Интер победи с 2:0 Специя в двубой от междинния 15-и кръг на Серия "А". Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес от дузпа донесоха успеха. „Нерадзурите“ излязоха на второ място във временното класиране, като са на точка от лидера Наполи, който е и с мач по-малко. Гостите, в чийто състав бе българският национал Петко Христов, остават точно над зоната с изпадащите отбори, но могат да бъдат задминати след изиграването на всички срещи от кръга.

Футболистите на Симоне Индзаги натиснаха съперника още от първия съдийски сигнал. Корея, Перишич и Лаутаро обаче показаха неточен мерник. След това Дъмфрис опита далечен изстрел, който беше отразен от вратаря. В 36-ата минута Интер откри резултата.  Д Амброзио пусна пас към Лаутаро, който с пета насочи топката към Галярдини, а халфът изпревари шпагата на Христов и с точен удар вкара първия си гол от началото на сезона.

Малко след почиваката Корея стреля силно и разстресе напречната греда, а топката тупна около голлинията, но съдийски сигнал не последва. В 58-ата минута Кивиор игра с ръка при шут на Лаутаро и съдията отъсди дузпа. Именно аржентинецът беше точен от бялата точка за 2:0. Малко по-късно Чалханоолу направи двойно подаване с Лаутаро и стреля опасно. Проведел спаси, а при добавката Галярдини стреля неточно. До края на мача шампионите контролираха събитията на терена и без проблем стигнаха до трите точки.

По същото време Болоня прекъсна серията на Рома от две поредни победи в Серия "А".  Тимът на Жозе Моуриньо загуби с 0:1 гостуването си на „Ренато ДалАра“. За домакините точен бе шведският национал Матиас Сванберг.

Първото положение в мача бе за "вълците". В 19-та минута Рик Карсдорп центрира към Тами Ейбрахам и англичанинът отправи едар с глава, но топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Лукаш Скорупски. Четвърт час по-късно Николас Домингес проби през центъра на терена, комбинира с Матиас Сванберг, който с изстрел от около 20 метра не остави шансове на Руи Патрисио и откри резултата в полза на Болоня - 1:0.

Макар да изоставаше в резултата, отборът на Рома не успя да натисне своя съперник, като достигна до голово положение едва в 71-ата минута, когато Хенрих Михитарян отправи хубав удар по земя, който бе спасен от Скорупски. Малко по-късно гостите получиха пряк свободен удар за нарушение на Лука Пейрето срещу Николо Дзаниоло, зад топката застана Тами Ейбрахам, който отправи много силен удар, който премина опасно близо до дясната греда на вратата на Болоня. В 86-ата минута удар на Ейбарахм бе спасен от Скорупски.

По този начин Болоня събира 24 точки в актива си, с което се изкачва до осмата позиция, само на точка зад Рома, който остава на пето място.