2. - Италия
  3. Валери Божинов: Победихме един много силен отбор на неговия стадион

Валери Божинов: Победихме един много силен отбор на неговия стадион

Българският нападател на Парма Валери Божинов заяви, че е доволен от снощната победа на неговия тим с 3:2 срещу Фиорентина. Националът започна като титуляр в тима на „дуковете”, а в 51-ата минута успя да се разпише, като това бе неговото пето попадение от началото на сезона. Десетина минути по-късно Божинов бе заменен.

„Играхме много добре във всички фази и се представихме отлично срещу един много силен тим. Хубаво е, че успяхме да победим на такъв негостоприемен стадион като „Артемио Франки”. Бяхме подготвени за подобен двубой. Мога само да поздравя съотборниците ми, както и играчите на домакините”, заяви Божинов, цитиран от „Тутомеркато”.

"Още когато дойдох в Парма казах, че искам да вкарвам само важни голове. Не ме вълнува дали попадението е четвърто или пето. Смятам, че е нормално да направиш голям пропуск, след като преди това си отбелязал гол. Най-важното нещо е да победиш", допълни Божо.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)