2. - Италия
  3. Валери Божинов с шести гол в Серия Б (ВИДЕО)

Валери Божинов с шести гол в Серия Б (ВИДЕО)

Тернана загуби с 2:4 в Трапани

Българският нападател Валери Божинов се разписа за "Тернана", но отборът му отстъпи с 2:4 на "Трапани" в среща от 31-ия кръг на италианската Серия Б.

Матия Араму в 7-ата минута и Давид Куриале в 10-ата дадоха бърз аванс на домакините, но в рамките на още шест Фабио Чераволо (’14) и Валери Божинов (’20) изравниха резултата.

Българският нападател се разписа след подаване на Гаваци, което е неговото 6-о попадение от началото на първенството. Той имаше още една добра възможност и в 27-ата минута можеше да направи пълен обрат, но стреля неточно.

В 39-ата минута Джовани Абате отново изведе напред Трапани, а пет минути след началото на втората част Валери беше заменен от Авенати. Давис Куриале оформи крайното 4:2 в 74-ата минута.

За домакините българският защитник Павел Виданов не беше в групата, а с победата те събраха 37 точки и се изкачиха на 15-о място.

С 36 "Тернана" е една позиция по-долу. Начело в класирането в Серия Б е "Карпи" с 59 точки, пред "Болоня" с 51 и "Авелино" с 49.