2. - Италия
  3. Верона отстрани Палермо от турнира за Купата на Италия

Верона отстрани Палермо от турнира за Купата на Италия

Валери Божинов бе титуляр за втородивизионния тим при победата над Палермо с 2:1

Отборът на Верона, където се състезава българският нападател Валери Божинов, се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 2:1 като гост на Палермо в мач от 1/16-финалите на надпреварата. Двубоят се игра на „Ренцо Барбера", а Валери Божинов бе титуляр за гостуващия тим и се представи силно в срещата.

Палермо излезе с гол напред в резултата в 7-ата минута след гол на Луиджи Джорджи, но само 2 по-късно Андреа Коко бе точен за 1:1.

В 69-ата минута Верона остана с човек по-малко, след като Фабрицио Качаторе бе изгонен от игра. Въпреки че доигра срещата с 10 души, Верона достигна до успеха, като победното второ попадение за гостите падна в 73-ата минута и бе дело на Даниеле Кача.

Така Верона спечели мача с 2:1 и ще играе напред в турнира.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1