2. - Италия
  3. Верона се наложи като гост над Киево с 1:0 (ВИДЕО)

Верона се наложи като гост над Киево с 1:0 (ВИДЕО)

Попадението за гостите отбеляза Лука Тони

Верона се наложи с 1:0 при гостуването си на Киево. Единственото попадение в мача бе отбелязано от 36-годишния ветеран на гостите Лука Тони в 65-ата минута на двубоя.

Градското дерби между двата тима бе бойкотирано от голяма част от феновете на Верона, заради високата цена на билетите за „гостуващия” тим. Верона си върна на градския съперник за загубата по-рано през сезона със същия резултат 1:0.

Домакините започнаха агресивно и в 3-ата минута вратарят на гостите Рафаел трябваше да отразява удара с глава на Бощян Цезар.

Виктор Обина от домакините изпусна добра възможност, след като не успя да преодолее Доменико Майета.

Футболистът на гостите Емил Халфредсон бе близо до попадението  малко преди края на полувремето, но далечният му удар срещна гредата.

В 65-ата минута Лука Тони отбеляза своето 16-о попадение в Серия „А”, с което донесе трите точки на тима си. Попадението направи Лука Тони най-резултатния футболист за един сезон в историята на Верона.

С победата си Верона се изкачи на 9-а позиция с 43 точки, а тимът на Киево остава на 16-то място с 27 точки, на две точки от зоната на изпадащите.