2. - Италия
  3. Верона тресна Виченца като гост, Божинов не игра

Верона тресна Виченца като гост, Божинов не игра

Отборът на българския нападател продължава да е без загуба през новия сезон в Серия Б

Отборът на Верона, където се състезава българинът Валери Божинов, победи с 3:2 като гост Виченца в мач от 4-ия кръг на италианската Серия Б. Българският нападател бе на резервната скамейка на своя тим и остана там по време на целия двубой.

Иначе домакините от Виченца поведоха с 1:0 в 9-ата минута, когато се разписа Доминик Малонга, но до почивката Верона осъществи обрат след два гола на Даниеле Касиа. Така след 45 минути игра отборът на Валери Божинов водеше с 2:1.

През втората част Виченца успя да изравни след попадение на Алекс Пинарди в 56-ата минута. Верона обаче все пак грабна победата, след като Доменико Майета вкара за 3:2 в 65-ата минута.

Така Верона спечели трите точки и вече е с актив от 8, като се намира на 4-ото място и все още няма загуба през сезона. Виченца е на 9-ата позиция с 4 пункта.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1