2. - Италия
  3. Вутов вкара при победа на Лече срещу Асколи за купата на Италия

Вутов вкара при победа на Лече срещу Асколи за купата на Италия

Юношата на Левски точен при изпълнения на дузпи

Младежкият национал Антонио Вутов се разписа при изпълнението на дузпи, а Лече елиминира със 7:6 Асколи в мач от втория кръг на турнира за купата на Италия. Юношата на Левски стартира мача от пейката и се появи в игра в 68-ата минута, когато неговият отбор водеше с 2:0 в резултата с голове на Франко Лепоре в 38-ата минута и Салваторе Катурано в 57-ата. Асколи обаче стигна до равенство, след като Леонардо Гато намали 15 минути преди края, а Андреа Менони вкара за 2:2 във втората минута на добавеното време.

Вутов, който се разписа и в предишния кръг на турнира, вкара втората дузпа на Лече и неговият тим поведе след пропуск на Набил Жаади в предишния удар, а в последствие двата отбора изпуснаха по още една дузпа и вкараха общо 13 до окончателната победа за тима на българина.

В следващата фаза съперник на Лече ще е елитният Дженоа.