Аут (за всички български отбори от евротурнирите). Това е… (изявление на Любо Пенев след мача в Киев)
След точно 3 години пак нито един наш отбор няма да играе в групи. Лихтенщайн ни задмина по коефициент този сезон. Джуджето приключи с 2.000 и само един техен представител – Вадуц, успя да го натрупа, а ние събрахме 1.500 с четири тимчета. Беларус няма да ги коментираме, те отдавна ни отвяха плявата. Откакто биха Левски, Борисовский завод автотракторного электрооборудования ще си цъка с големите в Шампионската лига. Първо бяха с Реал в една група, сега се паднаха с Барса.
Нещо любопитно след днешните мачове: в момента най-висок коефициент в Европа има Кипър – 4.375. Левски би АПОЕЛ Никозия преди 12 години, оттогава хората ще играят за втори път в групи на ШЛ.
Но че българският футбол е зле, всеки го знае. Има нещо друго - по форуми и социални мрежи левскарите се радват, че ЦСКА отпаднал. Преди това цесекарите се присмяха за резила в Търнава (що пък резил – защо пък все си мислим, че онези били слабаци). Хората не си по(плюват), както правим ние. Словакия изрита Италия на последното световно.
Стига елементарни факти.
Сега спокойно „ще се концентрираме в българското първенство” (пак думи на Любо Пенев). Всяка седмица скандали, простотии, съдии, програми, тв права, бойкоти… Какво по-хубаво?! В нашата си тиня има да се плюем като жабки по цял ден (сезон), та това е чудесно!
Знаете ли на какви приличаме? На жълтокоремни бумки (вид водна жаба). Жълтокоремната бумка е силно привързана към водата (разбирайте – „А” група). Рядко се отдалечава на повече от 30-40 cm от нея, освен в дъждовни нощи (в евротурнирите). Зимата жълтокоремната бумка прекарва във вцепенено състояние на сушата, скрита между камъни или под паднали листа (както дългата зимна пауза в нашето първенство). Между средата на април и юли жълтокоремната бумка снася поединично или на малки групи общо от 50 до 200 яйца, които прилепва към подводни растения (както ние, бе – правим много трансфери през лятото).
В България се среща в цялата страна. Освен в канавки с вода тя се среща в малки блата и локви, в полупресъхнали потоци и рекички, рядко в по-големи водоеми. Живее както в равнините така и в планините, където е установена и на 1900 м. надморска височина. Високо в планините тя се среща в студени локви и езера.
Прекрасно описание!
Е тогава защо лъвът е символ на България, при положение, че у нас няма лъвове?! По-добре на националния герб да сложим една жълтокоремна бумка, а на националите вместо лъвове, да викаме жълтокоремни бумки.
А сега е време да се върнем в тинята, защото кратката европейска „дъждовна нощ” за българския клубен футбол приключи. Цъмбур