2. Коментар
  3. Генов: Нямаше засада при първия гол на Мексико

Генов: Нямаше засада при първия гол на Мексико

Нямаше засада при първия гол на Мексико

Международният рефер Антон Генов даде мнението си за Мондиал 2010 пред сайта bgreferee.org.

Много напрежение имаше във вчерашните мачове не само за футболистите, но и за съдиите. Двубоят Франция - Мексико (0:2) пък показа колко важна роля имат асистентите, които са подценявани от много хора. И при двата гола на мексиканците в центъра на събитията беше тъчреферът от Иран Хасан Камранифар. С

амо поздравления заслужава за решението си да не маркира засада при първото попадение. Да, на повторенията се вижда, че част от тялото на Хавиер Ернандес е зад защитника на Франция. Но краката им са на една линия и затова засада няма. Нали всички, макар и малки промени на правилата се правят в името на атакуващия футбол.

И при дузпата за Мексико имаше решаваща намеса на страничния съдия от Иран. Главният арбитър Халил Ал Гамди (Саудитска Арабия) не видя добре нарушението, но асистентът веднага му сигнализира. Дузпата беше 100-процентова и едва ли някой би я оспорвал. Много коментари имаше и след мача Аржентина – Южна Корея (4:1). При един от головете на “гаучосите” останаха съмнения за засада, но положението беше много тънко и аз бих се доверил на тъчрефера.

Белгиецът Франк де Блекерее също го направи и не сбърка. Още повече, че тази ситуация в никакъв случай не повлия на крайния резултат. Червен картон имаше на Гърция – Нигерия (2:1) и мисля, че той предреши изхода на двубоя. Колумбиецът Оскар Руис не се поколеба и изгони нигериеца Кайта още през първото полувреме. Картонът беше задължителен, след като футболистът посегна да ритне играч на Гърция.