2. Коментар
  3. Какъв беше план Б на Левски срещу Берое?

Какъв беше план Б на Левски срещу Берое?

Генчев сам призна, че "сините" не са очаквали подобен развой на мача

Не само за този мач имаме план А, а и няколко други. Това, че специалистите не са ги видели, показва какви специалисти са. Имаме план при изгонване на футболист, при смени, при всякакъв развой. Думите са на старши треньора на Левски Станислав Генчев преди дербито с ЦСКА. Неговият отбор спечели мач №1 у нас с 1:0, но седмица по-късно падна от високо след домакинско 0:2 от Берое.

В петък вечер на .стадион "Георги Аспарухов" столичният гранд бе прободен болезнено, а поражението компрометира сериозно шампионските им амбиции. Левски изостава все повече от лидера Лудогорец, който има 3 точки аванс, но и 2 двубоя по-малко. А "сините" вече дори не са подгласник на "орлите", защото бяха изпреварени от Ботев (Пловдив).

Причини за поражението от Берое са комплексни, но зад никоя една от тях не се крият странични фактори. Третата загуба през кампанията се превърна в най-големия грях дотук на Станислав Генчев. Тази от Ботев (Пловдив) с човек повече също трябва да тежи на съвестта на специалиста, но домакинското 0:2 сега бе придружено от най-слабото полувреме на "сините", откакто той е начело на отбора.

И колкото и да се опитва да убеждава феновете, резервен план нямаше. Вероятно за такъв може да се счита появата на Асими Фадига и Марин Петков още в 55-ата минута, но същите двама не помирисаха терен седмица по-рано срещу ЦСКА. Сериозен удар Генчев претърпя и заради редицата контузени, наложи се да използва още Кристиан Макун и Евертон Бала, които също са с проблеми. Но дори и след наложителните ротации, Левски не би трябвало да изпитва чак такива проблеми от Берое, чийто състав се обновява на всеки 6 месеца, а треньорът им току-що е пристигнал в България.

„Много слабо второ полувреме. Не ми хареса креативността напред, неприятна загуба. Не сме очаквали, че това може да се случи. През първото направихме всичко, за да излезем победители, но през второто не направихме нищо. При втората контраатака мачът приключи“, обясни самият Генчев.

А новата седмица може да даде отговор на това какъв сезон предстои за "сините". В сряда отборът гостува в Благоевград на Пирин за Купата, а веднага след това следва тежка низита на Черно море. На "Тича" митът за шампионска титла може да рухне окончателно, а с това и да увиснат всички тези лозунги и обещания за битка за първото място до последния ден на първенството.

На кого пречи Илиан Илиев

Някой се опитва да лансира смяна на треньора след първата загуба на България в 10 мача