2. Коментар
  3. От Роналдо се очаква много повече в големите мачове

От Роналдо се очаква много повече в големите мачове

Кристиано беше напълно незабележим за 120 минути срещу Атлетико, а накрая се израдва сякаш сам е спечелил Шампионска лига

Реал Мадрид спечели Шампионската лига след 4:1 над Атлетико Мадрди, но Крис­тиано Роналдо се предста­ви доста под очакванията в Лисабон. Звездата на „Белия балет” не успя да поведе от­бора си към триумфа, вмес­то него това сториха Сер­хио Рамос, Анхел ди Мария и Гарет Бейл. Кристиано бе напълно неутрализиран от защитниците на Атлетико и се загуби по терена. За 120 минути игра прекалено мал­ко с топката. Накрая все пак успя да се разпише, но от дузпа.

Финалът с „дюшекчиите” потвърди, че Кристиано в повечето случаи не се представя достатъчно доб­ре в големите мачове. Има и изключения, но в решител­ни сблъсъци се очаква много повече от португалеца. Той призна, че е не бил готов на 100% за финала, тъй като в последните седмици лекува­ше контузия. В полуфинали­те срещу Байерн също не ус­пя да разгърне потенциала си. Разписа се два пъти в Мюнхен, но вече при решен резултат. Преди това те­жестта изнесоха голът на Бензема в първия мач и два­та на Серхио Рамос на ре­ванша.

Без Кристиано Ро­налдо Реал спечели финала за Купата на краля срещу Барселона през април. В Примера дивисион пък Ро­налдо не успя да изведе съ­отборниците си до нито един успех в четирите дву­боя срещу преките конку­ренти за титлата (0:1 и 2:2 с Атлетико, 3:4 и 1:2 срещу Барса).

Наред с това португа­лецът си заслужи доста кри­тики заради прекалено самохвалното и арогантно отпразнуване на гола от дузпа на финала в Лисабон. По този начин Роналдо се опита едва ли не да открад­не славата само за себе си, но в двубоя заслугата му за успеха бе незначителна.