2. Коментар
  3. Яска, Левски не игра "за победа", а за равен, и загуби!

Яска, Левски не игра "за победа", а за равен, и загуби!

"Сините" станаха жертва на глупостта на своя треньор

„…стояхме добре, но през втората част бяхме натикани в половината си. За съжаление отново се огънахме и допуснахме гол, който в крайна сметка се оказа достатъчен за домакините. Извършихме две принудителни смени, но не успяхме да променим развоя на събитията. Благодаря на феновете, които днес отново бяха нашият 12-и играч, поклон пред тях. В последния двубой със Спортинг излизаме за победа, трябва да завършим достойно представянето си в турнира”, каза Ясен Петров след края на мача.

Отиваме с една едничка мисъл – да победим”, каза Петров на летище София (преди мача с Гент).

Как игра Левски в Белгия? В началото се опита да задържа топката и държеше съперника далеч от вратата си. Постепенно левскарите се дръпнаха назад и приеха играта в своята половина. Но дори на контраатака не се опитваха да изненадат съперника, а и изглеждаше, че не знаят как да го направят (а и не искаха). Крилата в лицето на Жоазиньо и Дани Младенов почти не бяха използвани, а това беше абсолютна грешка с оглед на проблемите с поста офанзивен халф. Дембеле се връщаше дори в наказателното поле на Левски, което тотално доказа, че Левски играе за равен (тази практика централният нападател да се връща при ъглови удари на съперника я установи още Станимир Стоилов, но тогава играта на Левски беше ясно изразена, имаше тактика). А да лишиш отбора от качествен дефанзивен халф, какъвто е Грийн, и да го пуснеш в защита, каквато и да е формата на Иво Иванов, се оказа пагубно за стабилността на полузащитата, която изглеждаше като отворена магистрала на снежния терен в Гент.

Да си кажем откровено и това – пускането на Иво Иванов преди края на мача с Лил си беше грешка на Ясен Петров, а не на бившия бероец.

Вярвам, че и с недотам класни футболисти може да се победи без кой знае каква философия средняк като Гент. Дори беше задължителна победата, абсолютно задължителна! Връщането на Левски в неговата половина през второто полувреме вещаеше само едно – гол в тяхната врата или в най-добрия случай равен. Е за какво ти е равен, като в последния мач играеш със Спортинг?! Срамно е да играеш за равен срещу Гент.

В ума ми изникват сините кадри от кошмара „Антверпен”. Цял мач тогава Левски мачкаше белгийците и водеше с 3:1 до безкрайната 90-а минута. Но тогава така било писано. В сряда Левски игра грозния футбол да не загуби!