Колумбия разби Коста Рика и е на 1/4-финал на Копа Америка (ВИДЕО)

Колумбийците продължават с впечатляващото си представяне в турнира

Колумбия продължава с впечатляващото представяне на турнира Копа Америка и се класира за четвъртфиналите, след като постигна категорична победа с 3:0 срещу Коста Рика. Това е втори пореден успех за „Лос Кафетерос“ в група „D“ на надпреварата.

Още в 7-ата минута пред Луис Диас се откри добра възможност и той стреля отблизо с глава, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Колумбия бе много близо до това да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Хамес Родригес получи добър пас в наказателното поле на Коста Рика и стреля, но Патрик Секейра демонстрира много добър рефлекс и успя да избие в корнер.

Колумбия получи правото да изпълни дузпа в 28-ата минута, след като Патрик Секейра препъна Йон Кордоба в наказателното поле на Коста Рика, а реферът Густаво Техера посочи бялата точка. ВАР потвърди решението на арбитъра.

Луис Диас изведе Колумбия напред в резултата в 31-ата минута, реализирайки дузпата, след като прати топката в левия ъгъл на вратата на Секейра, който се хвърли в другата посока.

Три минути по-късно Давинсон Санчес укроти топката на гърди в наказателното поле на Коста Рика, след което я отигра от воле, но високо над напречната греда в аут.

Колумбия пропусна страхотна възможност да отбележи втори гол в 37-ата минута, когато Хамес Родригес центрира от фал в наказателното поле на Коста Рика, където Луис Диас много добре отклони топката към Давинсон Санчес, който отблизо с плонж не успя да я засече и тя излезе в аут.

В 52-ата минута Луис Диас имаше нелоша възможност в наказателното поле на Коста Рика, но ударът му в последния момент бе блокиран.

Колумбия удвои своята преднина в 59-ата минута, когато Йон Ариас центрира от корнер в наказателното поле на Коста Рика, където Хуан Пабло Варгас изпусна Давинсон Санчес, който с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на Патрик Секейра.

Три минути по-късно Колумбия вкара трети гол във вратата на Коста Рика. Давинсон Санчес спечели терен и подаде на Хамес Родригес, който с извеждащ пас зад гърба на отбраната намери Йон Кордоба, а той след това не сгреши с чудесен завършващ удар, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Секейра.

Колумбия можеше да стигне до още по-убедителна победа в 77-ата минута, когато Луис Диас изведе Ясер Асприля сам срещу Патрик Секейра, след което последва удар, но топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Коста Рика.

Колумбия е лидер в групата с 6 точки и вече се класира за четвъртфиналите на Копа Америка.

В решаващия мач от групата Колумбия се изправя срещу Бразилия на 3 юли, докато Коста Рика ще играе срещу Парагвай в мач без особено значение.