2. Лека атлетика
  3. Александра Начева ще скача за медал на Световното

Александра Начева ще скача за медал на Световното

Българката спечели квалификацията

Александра Начева се класира без проблем за финала в тройния скок на Световното първенство за юноши и девойки под 20 г. в Тампере (Финландия), съобщава bgathletic.com.

Българката, която преди седмица спечели сребро от еврошампионата за девойки под 18 г., откри квалификацията в сектора с 13.17 м. Нормата за място на финала беше 13.20 м. Във втория си опит възпитаничката на Стойко Цонов се приземи на 13.68 м. Опитът й е най-добър след пресявката.

Общо шест атлетки преминаха квалификационната норма. Начева е и лидер в ранглистата на планетата за сезона за възрастта с 14.00 м.

Другата ни представителка в тройния скок Ариана Кузманова не можа да се класира сред 12-те момичета, които утре ще спорят за медалите.
Кузманова се нареди на 21-ва позиция в общото класиране с 12.34 м. Последният резултат, даващ право на финал, е 12.99 м. Кузманова дебютира в тройния скок това лято и личният й рекорд е 12.85 м.

Финалът в тройния скок с участието на Начева е утре, неделя, от 14:00 часа.