2. Лека атлетика
  3. Асафа Пауъл спечели спринта на 100 м. в Ямайка

Асафа Пауъл спечели спринта на 100 м. в Ямайка

При жените триумфира олимпийската и световна шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс

Бившият световен рекордьор Асафа Пауъл спечели спринта на 100 метра на първенството по лека атлетика на Ямайка. 32-годишният атлет записа 9.84 секунди на финала и така изравни личното си постижение за сезона.

Спринтьорът доминираше в сериите, полуфиналите и на финала и се класира за световния шампионат през август в Пекин. Втори се нареди Никел Ашмийд с 9.91 секунди, следван от Кемар Бейли-Коул с 9.97 секунди и Неста Картър с 9.98 секунди.

В полуфиналните серии отпадна световният шампион от Дегу'2011 Йоан Блейк, който записа 10.35 секунди. В последния момент участие в шампионата отказа шесткратният световен шампион Юсейн Болт, който ще стартира в Пекин като действащ първенец на планетата на 100 и на 200 метра.

При жените в спринта на 100 метра триумфира олимпийската и световна шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс с най-добър резултат в света за сезона 10.79 секунди. Тя подобри досегашното си върхово постижение, което беше 10.81 секунди. Наташа Морисън остана втора с 11.03 секунди, а трета финишира Вероника Кембъл-Браун с 11.06 секунди.