2. Лека атлетика
  3. Денис Димитров взе титлата на 60 м. от държавното в зала

Денис Димитров взе титлата на 60 м. от държавното в зала

Габриела Петрова участва в спринта и завоюва сребърен медал

Денис Димитров спечели титлата в спринта на 60 метра за мъже на държавното първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Добрич. Димитров от клуб Берое (Стара Загора) стана шампион с личен рекорд за сезона от 6.68 секунди. На второ място с 6.88 секунди финишира Борислав Тонев от (Берое), а трети се нареди Петър Пеев (Атлетик София) с 6.90 секунди.

В спринта на 60 метра при жените триумфира Надежда Рачева (СК Костенец) със 7.47 секунди. Спортист номер 1 на България за 2015 година Габриела Петрова (Локомотив Пловдив) реши да не участва в коронната си дисциплина троен скок, но показа качества в спринта и спечели сребърен медал с лично постижение от 7.54 секунди. Трета е Ива Александрова (ЦСКА) със 7.72 секунди.

Тихомир Иванов защити титлата си в скока на височина. Състезателят на СК Свилоза-Свищов постигна резултат от 211 сантиметра. Втори и трети са съответно Ангел Карарадев (АСКЛА Сливен) с 208 сантиметра и Милко Гемеджиев (Хеброс Харманли) със 195 сантиметра.

При жените титлата на овчарски скок спечели Йоана Йорданова (Тракия 96, Пловдив) с 3.20 метра.