2. Лека атлетика
  3. Ивет Лалова се класира за финала на 60 метра на републиканското в зала с най-добро време

Станаха ясни първите шампиони на републиканското първенство по лека атлетика в зала. До края на състезателния ден, по програма остават още 12 финала.

Станаха ясни първите шампиони на републиканското първенство по лека атлетика в зала. До края на състезателния ден, по програма остават още 12 финала.

Шампионите за днес – състезателят на клуб „Павел Павлов” (Враца) - Ангел Карарадев е първи на висок скок  с постижение 213 сантиметра.

Петя Данчева е новият шампион на страната в зала на скок дължина. Постижението на Данчева е  6,05 метра.

Третият шампион, излъчен до момента е в дисциплината овчарски скок. Това е Спас Бухалов , а постижението, с което националът се изкачи на най-високото стъпало на стълбичката на победителите е 5,45 метра.
Най-интересният за зрителите финал ще бъде по-късно през деня. Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова все пак реши да се впусне в надпреварата на 60 метра и успя да влезе във финала с най-добро време - 7,34 секунди.