2. Лека атлетика
  3. Кениец спечели маратона на Виена

Кениец спечели маратона на Виена

Това се случва при едва третото му участие в тази дисциплина

Роберт Чемосин от Кения спечели лекоатлетическия маратон на Виена, като за него това е първа победа в дисциплината. Състезавайки се в третия маратон в кариерата си, Чемосин успя да се справи със силния насрещен вятър и да излезе първи в група от петима спортисти, които се бяха откъснали към финала. Чемосин пресече финалната лента първи с време 2 часа, 9 минути и 48 секунди.

Втори се нареди Чарлс Черуйот, също от Кения, с време 21 секунди по-слабо от това на победителя, но и негово лично най-добро - 2:10:09. Сюлейман Симотво остана на трета позиция на 6 секунди от времето на Черуйот.

Чемосин е първишят кениец, който печели във Виена от три години насам, когато титлата беше за Хенри Сугут. При жените първото място е за Шуко Геномо от Етиопия, която пресече линията за 2:24:27 часа.