2. Лека атлетика
  3. Михайлова и Василев станаха шампиони на България по планинско бягане

Михайлова и Василев станаха шампиони на България по планинско бягане

Призьорите бяха наградени лично от д-р Мадлена Бояджиева

Милка Михайлова ("Дунав" Русе) и Константин Василев (СК "Стратеш Атлетик" Ловеч) спечелиха държавните титли по планинско бягане, дълга дистанция, в Тетевен.

При жените Михайлова преодоля 30-километровото трасе с резултат 3:47,4 часа. Втора е Христина Козарева ("Керамик" Елин Пелин) с 4:00,5 часа, а трета е нейната съотборничка Надежда Ангелова с 4:36,3 часа.

При мъжете Константин Василев победи на 30 километра за 2:55,1 часа. Среброто остана за Александър Василев ("Юниверсал") с 3:00,1 часа, а трети е Георги Георгиев ("Атлетик 90" Луковит) с 3:29,3 часа.

Призьорите бяха наградени лично от д-р Мадлена Бояджиева, кмет на Тетевен. Състезанието бе селекция за Балканския шампионат, който ще се проведе в Тетевен на 10 юни.