2. Лека атлетика
  3. Тихомир Иванов ще работи с Виктор Нинов

Тихомир Иванов ще работи с Виктор Нинов

Продължаваме към предстоящите големи състезания!, написа лекоатлетът

Двукратният финалист от олимпийски игри в скока на височина Тихомир Иванов ще трупа опит в работата с друг елитен български атлет в тази дисциплина Виктор Нинов.

30-годишният Иванов сподели история в профила си в Инстаграм, където се среща с Нинов на едно от емблематичните места за тренировка в София – "Колелото" в парк Борисовата градина.

"Обратно към тренировъчния процес заедно с Виктор Нинов. Продължаваме към предстоящите големи състезания!", написа лекоатлетът в социалните мрежи.

От септември 2021-а той се подготвяше при българския специалист Георги Помашки, който работи в Гърция с двукратния олимпийски шампион на скок дължина Милтиадис Тентоглу.

Иванов има в кариерата си участие на три олимпийски игри в две от които се класира за финал. Той стана и най-добре класиралия се български атлет на олимпийските игри в Париж 2024 с осмо място на финала на дисциплината.

Заедно с Виктор Нинов са в топ 4 на българските ранглисти за всички времена в скока на височина. Иванов дели второ място с Роберт Маринов с 2.31 метра, Нинов е четвърти с 2.30, а ранглистата оглавява покойния Георги Дъков с 2.36, уточняват от БФЛА.

Министър Георги Глушков даде старт на Wizz air София маратон

Кениецът Шедрак Кипту Кемайо спечели бягането на 42.195 км при мъжете с време от 2.15:04 часа, а при дамите №1 стана сънародничката му Хариет Джепчумба – 2.38:25 часа