2. Лека атлетика
  3. Трима българи ще се боксират утре за визи за Рио

Трима българи ще се боксират утре за визи за Рио

При жените само финалистките получават квоти

Трима български боксьори утре ще се боксират за визи за летните олимпийски игри в Рио де Жанейро на квалификационния турнир в турския град Самсун. При мъжете Даниел Асенов в полуфинална среща в категория до 52 килограма ще кръстоса ръкавици с Мохамед Али (Великобритания) във вечерния сеанс.

При евентуална победа на Даниел Асенов и класиране за финала, той ще спечели виза за Рио-2016. Двубоят Даниел Асенов - Мохамед Али е повторение на финала на европейското първенство за мъже през миналата година в Самоков, в който Асенов победи по точки и на 18-годишна възраст стана европейски шампион за мъже.

Дори и да загуби утре срещу носещия култовото име тъмнокож британец Мохамед Али, европейският шампион Даниел Асенов ще играе бараж срещу загубилия от другия полуфинал между Брендън Ъруин (Ирландия) и Нарек Абгарян (Армения) и при победа в баража също ще получи виза за летните олимпийски игри.

Първите трима боксьори във всяка категория на квалификационния турнир в Самсун получават правото да се състезават в Рио де Жанейро през август тази година. В полуфиналните срещи утре в следобедния сеанс ще участват и две българки. В категория до 51 килограма Станимира Петрова ще се боксира с Тетяна Коб (Украйна) и при евентулна победа и класиране за финала в категорията получава виза за Рио-2016.

В категория до 60 килограма Светлана Каменова ще кръстоса ръкавици с Ирма Теста (Италия) и при евентуално класиране за финала също ще спечели виза за Рио-2016. При жените само финалистките получават визи за летните олимпийски игри в Рио де Жанейро. В квалификациите в Самсун участват общо 217 мъже и 57 жени от 38 европейски страни, които се борят за 30 олимпийски квоти при мъжете и 6 при жените.