2. Лека атлетика
  3. Ваня Стамболова с убедителна победа на 400 м с препятствия

Ваня Стамболова с убедителна победа на 400 м с препятствия

Надпреварата в дългия скок при мъжете спечели Денис Ерадири от ЦСКА-София, който преодоля 8.01 метра от петия си опит

Ваня Стамболова (СК Костенец) спечели по убедителен мач състезанието по 400 метра с препятствия на Националния шампионат по лека атлетика, който се провежда на Националната спортна академия. Стамболова е европейската вицешампионка от Барселона 2010 в дисциплината, а днес победи с време 58.99 секунди. На второ място остана Ива Димова от КЛАСА с резултат 59.69, а за бронза се пребори Теодора Коларова (СК Костенец) с 60.72.

Надпреварата в дългия скок при мъжете спечели Денис Ерадири от ЦСКА-София, който преодоля 8.01 метра от петия си опит. Среброто остана за Даниел Анков (АК Плевен 2014) с резултат 7.40, а на почетната стълбичка се качи и Даниел Добрев от АСКЛА Сливен с резултат 7.34.

В тласкането на гюле нямаше никакви изненади и титлите отидоха при най-силните ни представители в дисциплината. Георги Иванов записа 20.00 метра от втория, с което безапелационно взе златния медал, а Радослава Мавродиева тласна 17.78 още с първия си опит, за да окупира първото място.