2. Лека атлетика
  3. Златанов и Тодорова с медали от Европейското първенство за спортисти с увреждания

Радослав заслужи сребро на бягането на 100 м., Даниела взе бронз на гюле

Радослав Златанов и Даниела Тодорова спечелиха отличия на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в италианския град Гросето.

Радослав Златанов заслужи сребро в бягането на 100 метра в категория Т13 с личен резултат за сезона от 11.02 секунди. Той отстъпи само на поляка Матеуш Михалски, който финишира за 10.98 секунди. Тодорова взе бронз на гюле в категория F55 с постижение от 6.90 метра. Шампионка стана Диана Дадзите (Латвия) с 8.12 метра, а втора завърши Мариане Бугенхаген съск 7.45 метра.

България участва в надпреварата с 12 състезатели - 9 мъже и 3 жени, като вече има пет отличия след титлите на Ружди Ружди (диск F55) и Иванка Колева (гюле F57) и бронза на Мустафа Юсеинов (диск F55). Първенството завършва на 16 юни.