2. - Левски
  3. Детският тим на Левски се класира на финал, ще спори за титлата с Литекс в събота в Правец

Детският тим на Левски (набор 1994 г.) успя да се класира на финала на държавното първенство, след като победи Черно море с 2:1, в полуфинална среща-реванш, която се игра днес на „Герена".

„Сините" победиха и в първия мач във Варна с 1:0 и с общ резултат 3:1 продължават напред, съобщава официалният сайт на клуба.

На финала Левски ще се изправи срещу Литекс, който елиминира ЦСКА след две победи - 3:0 и 2:0. Финалната среща ще се играе в събота (27 юни) от 18:00 ч. в град Правец.

В днешната среща Левски откри резултата още в 5-та минута, когато точен бе Милен Гамаков. Гостите успяха да изравнят в началото на второто полувреме, когато в 40-та минута Цветан Караколев върна надеждите на варненци, но пет минути по-късно Жак Коен донесе победата на Левски.

Статистика

Левски - Черно море 2:1 (1:0 в първата среща)

1:0 Милен Гамаков 5
1:1 Цветан Караколев 40
2:1 Жак Коен 45

Левски: Димитър Бойчев, Никола Стоянов, Георги Стоичков, Михаел Кисьов, Георги Пейчев, Христо Попадийн, Станислав Маринов, Милен Гамаков, Жак Коен, Валентин Добревски, Божидар Димитров. Резерви: Енис Евтимов, Крис Йонев, Кристиян Димитров, Кристиян Мачев. Треньор: Петър Петров

Черно море: Християн Христов, Костадин Иванов, Слави Сталев, Цветан Караколев, Илиян Иванов, Драго Стоянов, Христо Андонов, Мустафа Мустафа, Бекир Расим, Стефан Ангелов, Александър Милев. Треньор: Тодор Каменов.

Заб. Двете полувремена при родените през 1994 г. се играят по 35 минути.