2. - Левски
  3. Дублиращият тим на Левски би трудно Славия - 3:2

Дублиращият тим на Левски би трудно Славия - 3:2

Дублиращият отбор на Левски победи трудно Славия с 3:2 в среща от 28-ия кръг на първенството, предаде репортер на Novsport.com. Така „сините” запазиха лидерската си позиция, а до края на първенството остават два кръга.

Играчите на Левски започнаха по-добре мача и още в 3-ата минута младият Иван Цачев откри резултата, след като засече центриране отляво на Николай Димитров. Пет минути по-късно опасен изстрел на Ристич бе избит с мъка от стража на домакините Цветан Димитров.

В 12-ата минута младежкият национал Александър Киров прехвърли стража на „белите” Н’Боли, но защитник на гостите в последния момент успя да изчисти топката от голлинията. Десетина минути по-късно Лъчезар Манчев стреля силно от 25 метра, но топката се удари в напречната греда. Осем минути преди края на полувремето Жозе Жуниньо наказа грешка в отбраната на лидерите и отблизо с глава разстреля Димитров. В последните минути на полувремето удар на Сашо Киров срещна гредата.

Втората част започна с натиск на Славия, но 20-ина минути преди края на двубоя Киров проби по крилото и с хубав диагонален удар изведе своя тим напред в резултата – 2:1. Пет минути по-късно централният защитник Атанас Дреновички засече с глава центриране на негов съотборник и за втори път в мача изравни резултата.

В заключителните минути на срещата Ерага фаулира нападателя на Левски Боян Табаков в наказателното поле и реферът Георги Димитров посочи бялата точка.  Зад топката застана потърпевшият Табков, който с хладнокръвен изстрел донесе трите точки за „сините”.