2. - Левски
  3. Левски на точка зад Локомотив след 1:1 във Варна (видео)

Левски на точка зад Локомотив след 1:1 във Варна (видео)

Божилов откри в 18-ата минута, а Гаджев оформи крайното 1:1 в 83-ата

Вече бившият шампион Левски не успя да се възползва по най-добрия начин от разгромната загуба на Локомотив (София) от ЦСКА, след като не успя да победи тима на Черно море, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе от програмата на 28-ия кръг на родната „А” група. Божилов откри в 18-ата минута, а Гаджев оформи крайното 1:1 в 83-ата.

Двубоят започна равностойно, а във 2-та минута дойде и първият изстрел по посока на една от двете врати. Той бе отправен от Владо Гаджев от около 25 метра, но не намери очертанията на вратата. След първите 10 минути домакините организираха нещо като натиск, който се изразяваше в многобройни изсипвания на топката в наказателното поле на „сините” и няколко последователни корнера.

Така се стигна до 18-ата минута, когато именно след един ъглов удар, изпълнен по страхотен начин от Борносузов, Божилов изпревари отбраната на Левски и с глава прониза Георги Петков за 1:0. Само 120 секунди по-късно домакините бяха близо до ново попадение, след като Адемар бе изведен на дъгата на наказателното поле, откъдето опита много силен шут, но той бе избит ефектно от Петков в корнер.

След 20-ата минута столичани овладяха ситуацията на терена, но трудно намираха път към вратата на Пиргов. В 22-ата минута Николай Димитров шутира с левия крак, но право в обятията на стража на „моряците”. След това положение темпото на игра спадна значително и следващата по-интересна ситуация дойде чак в 42-ата минута. Тогава Борносузов центрира опасно от фаул, Стоянов засече с глава, но Петков прояви страхотен рефлекс и спаси.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Черно море.

Втората част започна с осезаемо превъзходство на Левски и в 4-ата минута гостите можеха да изравнят статуквото след опасно центриране в наказателното поле на Черно море, което обаче бе уловено от Пиргов. Така дойде 51-ата минута, когато „сините” пропиляха и най-чистото си положение до момента. Тогава Телкийски намери Александър Александров в наказателното поле, Кривия стреля по земя с десния крак, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда на варненци.

С течение на времето домакините все повече започваха да бавят играта, което изнерви до краен предел състезателите на Левски. В 68-ата минута, след едно здраво влизане на Йовов срещу Колев, на терена се заформиха грозни сцени и футболистите на двата отбора започнаха да се дърпат и бутат пред погледа на рефера, вследствие на което Дяков и Минев получиха жълти картони.

В 72-ата минута, при една от редките си контраакции, тимът на Черно море бе близо до ново попадение, след като Борносузов шутира силно с левия крак, но Петков спаси хладнокръвно. Така дойде 83-ата минута, когато Левски все пак успя да оползотвори териториалното си предимство и да изравни статуквото. Тогава Йовов върна около дъгата на наказателното поле, откъдето Гаджев шутира силно от движение и кълбото се оплете в долния ляв ъгъл на Пиргов - 1:1.

До края на двубоя „сините” продължиха да натискат и в 91-ата минута бяха много близо до нов гол, след като Жоазиньо центрира добре отляво, Пиргов увисна и Сашо Александров засече с глава, но кълбото не намери очертанията на вратата на Черно море.

До края на мача нов гол не падна и така Черно море и Левски завършиха наравно 1:1.