2. - Левски
  3. Левски не можа да бие Берое и при дублиращите отбори - 0:0

Левски не можа да бие Берое и при дублиращите отбори - 0:0

Дублиращите отбори на Берое (Стара Загора) и Левски не успяха да се победят и завършиха при нулево реми, съобщава официалният сайт на „зелените”. Чистите голови положения бяха истинска рядкост, като 22-ата на терена бяха съсредоточили действията си в центъра на терена.

Още от първия съдийски сигнал двата тима се вкопчиха в здрава битка в средата на терена. В 15-ата минута Валентин Миланов стреля от границата на наказателното поле, Теодор Скорчев изби, след което коженото кълбо облиза напречната греда и излезе в корнер. Четири минути по-късно домакините бяха много близо до попадение. След центриране на Динков от корнер, Георги Хашев засече с глава, но Василев със сетни усилия изби, след което Атанасов изчисти на метър пред голлинията.

В 37-ата минута Боян Пенев стреля от 30 метра право в ръцете на Ивайло Василев. В последната минута на първото полувреме Костадин Аджов стреля слабо с глава от 6 метра в ръцете на Скорчев. Три минути след подновяването на играта отново Аджов се опита да затрудни стража на старозагорци, но ударът му от 31 метра премина в страни от вратата.

В 72-ата минута Ердал Садула стреля от 27 метра по земя, но Василев бе на мястото си и улови. Четири минути по-късно Садула изведе Милен Митев зад защитата на "сините", но стражът на гостите излезе извън наказателното поле и изпревари капитана на домакините.

В 78-ата минута след центриране от ляво, Еньо Кръстовчев стреля слабо с глава в ръцете на Скорчев. Шест минути преди края на редовното време Милен Митев на три пъти финтира Живко Атанасов в дясно на наказателното поле, след което пробва удар от малък ъгъл, но не успя да намери вратата. В 86-ата минута след центриране от ляво Симеон Иванов можеше да донесе победата на Левски, но ударът му с глава от малкия пеналт премина над вратата на Скорчев.

Така в равностоен мач Берое и Левски завършиха наравно 0:0. Контузия в глезена получи Бончо Николаев, който бе грубо изритан в края на първата част. Нападателят се появи в игра през втората част, но по-късно бе заменен.