2. - Левски
  3. Левски притиснат в ъгъла след нелеп гол на АИК (видео и снимки)

Левски притиснат в ъгъла след нелеп гол на АИК (видео и снимки)

Вижте снимки и видео от решаващия двубой на „Георги Аспарухов

Левски допусна нелеп ранен гол в двубоя срещу АИК в реванша за влизане в Лига Европа. Вратарят на „сините” Божидар Митрев провали усилията на съотборниците си с безумна грешка в 11-ата минута, която доведе до първото попадение в мача.

Гостите поведоха благодарение на нападателя си Мохамед Бангура, който се възползва безмилостно от практически подарената му от Митрев топка. Младият вратар не успя да улови центриране от десния фланг, изпусна кълбото пред себе си и това позволи на противниковия нападател да стреля точно и необезпокоявано за 1:0.

Левски обаче показа завиден характер, като след гола буквално смаза съперника си до края на полувремето го натика в собствената му половина. Всички офанзивни футболисти на „сините” действаха на пълни обороти. Добри положения се откриха пред Гара Демебеле и Жоазиньо, а след центриране на бразилеца в 28-ата минута Дани Младенов нацели напречната греда с точен удар.
Гостите очаквано се възползваха от всяка своя възможност да бавят времето, а това всеки път предизвикваше мощни освирквания от трибуните, на които над 23 хиляди фенове на Левски подкрепяха яростно любимия си тим.