2. - Левски
  3. Половин век от последния гол на Гунди

Половин век от последния гол на Гунди

Георги Аспарухов се разписа срещу Етър преди 50 години

На 13 юни 1971 година - точно преди 50 години. Стадион "Ивайло" във Велико Търново е изпълнен до краен предел. Хиляди са дошли, за да наблюдават мача на "Етър" срещу звездния "Левски". Естествено, всички погледи са насочени към Георги Аспарухов.

Резултатът върви при 0:0 до 81-ата минута. Тогава Гунди засича топка при центриране на Панов и с глава прави безпомощен вратаря на Етър Петър Петров. Две минути преди края на мача Сашо Върбанов обаче успява да изравни и срещата завършва 1:1.

"Левски" си тръгва от Велико Търново с точка. Феновете изпращат своите идоли и чакат с нетърпение следващата среща.Чакат отново да подарят цветя на Гунди, да вземат автограф от него или просто да се насладят на играта му. Уви, това никога повече не се случва. До ден днешен Велико Търново почита попадението на Аспарухов и дори слага паметна плоча. За да си спомнят за големия футболист, който на този ден преди 50 години вкарва последния си гол.
Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук