2. - Левски
  3. Стойчо Стоев: В А група вече няма изявен лидер (ВИДЕО)

Стойчо Стоев: В А група вече няма изявен лидер (ВИДЕО)

Нямах намерение да пускам Гаджев и Де Ноойер, изключително доволен съм от първото полувреме, казва Стоев

Треньорът на Левски Стойчо Стоев си призна след успеха с 2:0 над Берое, че изобщо не е имал намерение да пуска като титуляр Владимир Гаджев, който отбеляза първия гол, но е бил принуден зарад здравословните проблеми на Джереми де Ноойер. Стоев иска да вижда Левски такъв, какъвто беше през първите 45 минути тази вечер.

„Първото полувреме съм изключително доволен, тъй като се получи това, което искахме – да се пресира противника дълбоко, да има агресия, бързина в подаванията, да се създават ситуации за гол, получи се. Второто имам известни забележки, защото може би несъзнателно се прибраха назад, Гаджев и Диаби се измориха. Гаджев нямах въобще намерение да го пускам титуляр, но в голяма част от мача контролирахме мача и успяхме. Де Ноойер три дни е на системи, нямаше как да вземе участие, нямах намерение да го пускам в този мач, но обстоятелствата ме принудиха, но като цяло всички се стараха и ги поздравявам. С изгонването на Иво Иванов се улеснихме и доста пространства ни се откриха. Вкарахме втори гол и ни бе по-леко.”, сподели Стоев след победата.

"Сега разбрах, че Берое не са губили. В първенството почти всички отбори са равностойни. Не съм сигурен дали отборите са израснали или водещите са в по-слаби позиции. В нашия отбор се вижда прогрес. С взимането на нови играчи повишихме конкуренцията и това влияе. Трябва да изкореним някои неща от играта ни," допълни той.

"Беше изключително важен мач за нас. Да вървим в челото. Берое са сериозен отбор за българското първенство. Подходихме сериозно, не бих казал че сме били респектирани. Имахме едно наум, че имат играчи, чрез които могат да избухнат. Трябваше да сме внимателни. Изключвам ситуацията с Делев - нямаха положения," смята още Стоев.

Френският атакуващ играч Линел Китамбала направи дебют след почивката на мястото на контузилия се Умар Диаби.

„Рано е да изискваме много от Китамбала. Той тренира три дни с нас, нормално е да не е запознат със самите футболисти, с това, което се изисква от него, но има време и мисля, че ще е важен за отбора. Нямам първи, втори или трети избор. Всичко зависи от мача и как се развива. При Китамбала нямах намерение да го взимам в групата. Беше на няколко тренировки, не е играл месеци. Но обстоятелствата ни принудиха с оглед липсата на основни играчи. Пуснах го, защото е по-остър играч от Курдов. Очаквах с неговата бързина да си създадем нови опции, след като Берое тръгнаха по-напред. Той не е готов и се надявам тепърва да подобри представянето си. Диаби има разстежение. Утре ще видим доколко е сериозно и кога ще може да се завърне."

Стоев смята, че форматът на първенството с 10 отбора го прави много оспорвано и непредвидимо и вече Лудогорец не може да бъде считан за „изявен лидер”.

„Нелошо се представяме и в гостуванията, но само срещу Лудогорец и Локо (Пд) загубиме, другите мачове играхме добре, бихме Черно море и Славия като гост. Ясно е, че тук имаме повече подкрепа от феновете, благодаря им, бяха невероятни днес. Ние искаме да играем еднакво и като домакини, и като гости. Вижда, се, че в този формат от 10 отбора не се знае кой кого. Има доста равностойни състави, няма изявен лидер, както беше досега. Във всеки мач всеки може да победи и това е хубаво. Много отбори имат апетити към по-призови места. След второто изиграване на мачовете от втората деветка може би вече ще се оформят и отбори, които ще покажат накъде са тръгнали”.