2. - Левски
  3. Йовов: Не мога да повярвам какво се случва с феновете на Левски

Йовов: Не мога да повярвам какво се случва с феновете на Левски

Нападателят на Левски Христо Йовов остана доволен от победата на неговия тим с 3:1 над Локо Мездра, но също така остана разочарован от поведението на феновете на „сините”, които започнаха да освиркват своя отбор още в 5-ата минута, предаде репортер на Novsport.com. Според Йовов Левски е показал 2 лица през 2-те полувремена и също така, че е имало подценяване от страна на неговия отбор.

„Имаше напрежение. Много лесно ни отбелязаха и мачът се обърка. Може би имаше леко подценяване от наша страна, мислехме, че Мездра сами ще се бият, но не се получи. Те нямаха кой знае какви атаки, но с ранния гол объркаха мача. На почивката си говорихме в съблекалнята какво трябва да се случи. Бих казал, че разговорите бяха на висок тон. Все пак Левски излезе с друго лице през втората част и заслужено спечелихме мача”, заяви Йовов.

„Играем по-добре навън, отколкото вкъщи и аз имам обяснение за това. Феновете да се замислят, неможе в 5-ата минута да освиркват отбора, трябва да са истински фенове на Левски. Аз съм на 31 години и вече съм над тия неща, въпросът е за другите момчета. Немога да повярвам, че за 1 година има такава разлика при публиката на Левски. Не мисля, че евротурнирите оказват влияние. Миналата година Левски не играеше в Европа по това време. Според мен просто това е въпрос на манталитет. Един фен идва да се радва на Левски и да подкрепя Левски. Съжалявам, ама не става за 1 минута да вкараме три гола. На мен не ми е лесно, да дойдат 2000 човека и повечето да те освиркват”, продължи Бижутера.

„На мен ми се видя доста труден мач, немога да повярвам, че може да е уреден. Колкото по-малко има спекулации за уредени мачове, толкова по-добре за футбола”, завърши Христо Йовов.